Главная страница » Візи » Віза в Чехію

Віза в Чехію

Чехія приваблива для українців вищими заробітними платами, ніж в тій же Польщі та близьким до нашого менталітетом. А для роботи в Чехії необхідна робоча віза, на отримання якої потрібні гроші, сили та час.

Вартість візи в Чехію складає 35 євро консульського збору та 15 євро за послуги візового центру. Для першої поїздки на заробітки, вона видається на 90 днів.

Подача документів проводиться в порядку живої черги в регіональному візовому центрі. З собою необхідно мати:

  • Дійсний закордонний паспорт з ксерокопіями важливих сторінок
  • 2 кольорові фотографії для візи не більш аніж піврічної давності
  • Ксерокопії ідентифікаційного коду та усіх заповнених сторінок паспорту громадянина України
  • Заповнену візову анкету
  • Трудовий договір з роботодавцем
  • Дозвіл на роботу від чеського департаменту працевлаштування
  • Страхування на весь період планованої роботи

Найважче відбувається отримання дозволу та підписання трудового договору, адже протягом перших 30 днів існування вакансії, роботодавець зобов’язаний надати перевагу громадянам Чехії, ЄС та ЄЕП.

Щоб не перейматись цими нюансами працевлаштування в Чехії, радимо скористатись послугами агентства по підбору вакансій, як наше. Ми проведемо переговори з роботодавцем до моменту підписання з ним трудової угоди та отримання дозволу на роботу.

Інші варіанти працевлаштування

Якщо ваша вакансія передбачає роботу понад 90 днів, вам необхідно оформити робочу візу категорії Д. Вона відкривається лише для громадян, які пропрацювали по короткочасній робочій візі без порушення законів Чехії.

Також є можливість роботи в Чехії по трудовій карті. Її видає МВС Чехії на підставі заяви та обов’язково пакету документів. Вона оформлюється згідно з тривалістю контракту на період до 2 років. Зробити її можливо знаходячись на території Чехії, або України.

«Режим Україна»

Певні Чеські роботодавці, що відповідають необхідним умовам, мають право оформлювати працівників за даною системою. Здебільшого, це кваліфіковані технологи, інженери та оператори виробничих ліній на великі заводи. Хоча зустрічаються і вакансії для українців без досвіду роботи. Знання мови вітається, але не є обов’язковим.

Основна перевага цього виду працевлаштування в тому, що отриманням дозволу на роботи займається роботодавець, а вам залишається чекати на запрошення для оформлення трудової карти.

Вартість такої карти терміном на 2 роки складає 520 євро.